راهی برای خشک نشدن پوست در پاییز

شروع موضوع توسط admin ‏18/10/20 در انجمن مرکز تخصصی پوست

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  1. از بودن طولانی مدت در زیر دوش یا وان آب گرم خودداری کنید
  با ورود هوایی سرد، پوست به طور معمول خشک می شود و باعث قرمزی، ترک خوردگی و خارش می شود. مشکلات پوستی مانند اگزما نیز می تواند در هوای خشک و خنک تشدید شود. از ماندن طولانی مدت در حمام های گرم و وان خودداری کنید زیرا باعث خشکی پوست و تشدید آن خواهد شد. درعوض، سعی کنید با آب ولرم استحمام کنید.

  [​IMG]

  2. به آب وان روغن زیتون بیافزایید

  برای جلوگیری از خشک شدن پوست چند قطره روغن زیتون به آب وان اضافه کنید و در آن بنشینید. روغن زیتون باعث میشود پوست مرطوب شود (اگر وان حمام ندارید، میتوانید کمی روغن زیتون به پوست خود بمالید).

  3. پس از حمام باملایمت خود را خشک کنید
  پس از شستشو با صابون ملایم یا روغنی و یا صابون بچه و آب ولرم باملایمت خود را خشک کنید تا احساس خشکی و کشیدگی پوست نکنید. بلافاصله پس از حمام، از مرطوب کننده استفاده نمایید تا رطوبت را به پوست تان برگردانید.

  4. روزانه از مرطوب کننده استفاده کنید
  به طور کلی، هوای پاییزی نسبت به تابستان رطوبت ندارد و می تواند حتی رطوبت طبیعی پوست را از بین ببرد در نتیجه پوست در این فصل خشک وپوسته پوسته می شود. استفاده روزانه از مرطوب کننده که در فصل تابستان از آن استفاده می کردید، می تواند به آبرسانی و تسکین خشکی پوست کمک کند. مرطوب کننده های روغنی در مقایسه با محصولات بر پایه آب، در حفظ رطوبت پوست کارآمدتر هستند.

  5. از صابونی ملایم استفاده کنید
  پوست خشک و پوسته پوسته شده در نهایت می تواند منجر به از بین رفتن سلول های پوستی مرده شده، منافذ پوستی را مسدود کند و باعث تشدید آکنه شود. گاهی اوقات استفاده از مرطوب کننده ها و لوسیون های غلیظ نیز می تواند باعث ایجاد آکنه شود. بنابراین مطمئن شوید که صورت خود را 2 بار در روز با صابونی ملایم شستشو می دهید که باعث خشکی بیشتر پوست شما نشود.

  6. هنگام شستشوی ظرف ها دستکش بپوشید
  برای پیشگیری از خشکی شدید دستها در خانه، قبل از شستشوی ظروف از دستکش ظرفشویی با لایه نخی داخلی استفاده کنید و خارج خانه از دستکش نخی یا چرمی استفاده نمایید.

  7. روزانه از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید
  آسیبات خورشیدی موضوعی نگران کننده است زیرا اشعه ماورابنفش آسیب رسان علت اصلی سرطان پوست و پیری زودرس آن است. این اشعه ها حتی هنگامی که بیرون از منزل احساس گرما نمی کنید هم وجود دارند و به شدت تابستان هستند. بنابراین حتی اگر بیرون خنک تر نیز بود، همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید.

  8. از دستگاه رطوبت ساز استفاده کنید
  تغییرات دما علاوه بر فصل پاییز، در خانه و محل کار نیز تغییر می کند با راه اندازی و استفاده از سیستم های گرمایش مرکزی رطوبت از هوای داخلی و سطح پوست شما گرفته می شود، بنابراین از دستگاه های رطوبت ساز استفاده کنید تا رطوبت را در منزل و محل کار خود افزایش دهید.

  9. لایه برداری کنید
  سلول های مرده روی پوست خشک می شوند و می توانند موانعی را ایجاد کنند که مرطوب سازی پوست را دشوار خواهد کرد. استفاده منظم از ماسک لایه بردار روی صورت و دستان تان و بلافاصله استفاده از مرطوب کننده به شما کمک می کند تا پوستی نرم تر داشته باشید.

  10. از کرم دست غلیظ استفاده کنید
  در فصول سرد سال - پاییز و زمستان - احتمال خشک شدن دست ها افزایش میابد. بنابراین ممکن است دفعات شستشو آن ها نیز افزایش یابد. این شستشوی مکرر دست ها می تواند باعث خشکی پوست در طول روز شود که در نهایت منجر به ایجاد پینه و ترک خوردگی خواهد شد. پس از شستن دست ها، از یک کرم مرطوب کننده غلیظ برای ایجاد سدی بر روی پوست خود استفاده کنید تا به شما در حفظ رطوبت کمک کند.

  11. شب ها پاها و آرنج تان را مرطوب کنید
  علاوه بر مرطوب کنندگی روزانه دست ها و صورت، آرنج و پاهایتان را نیز مرطوب کنید. این قسمت های پوستی نازک بوده و به سرعت رطوبت خود را از دست می دهند. از یک کرم یا لوسیون غلیظ و عمیقی استفاده کنید و شب ها این قسمت از بدن را مرطوب کنید. برای آنکه رطوبت به خوبی جذب پوست تان شود، پس از استفاده از مرطوب کننده جوراب یا دستکش نخی بپوشید.
   

به اشتراک بگذارید