نکاتی که رعایت آنها خطر آسیب دیدگی در حین یوگا را کاهش می دهد

شروع موضوع توسط admin ‏9/1/17 در انجمن یوگا

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  چنانچه باردار هستید یا دچار یک بیماری پیشین می باشید : پیش از شروع برنامه ی یوگا با پزشک خود مشورت کنید. درمانگرتان به شما می گوید که چطور حرکات را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که کدام حرکات و تا چه حدودی برای سلامتی شما مضر نیستند.
  سعی نکنید یوگا را شخصا" فرابگیرید : برای یادگیری صحیح حرکات و جلوگیری از هرگونه آسیب، یوگا را با یک مربی با تجربه و مجاز یاد بگیرید.
  یوگا را جایگزین مراقبت های پزشکی نکنید : یوگا مزایای سلامتی بسیاری دارد و حتی ممکن است بخشی از یک برنامه ی درمانی باشد. لکن، بسیار مهم است که برای انجام یوگا با درمانگر دائمی تان مشورت کنید و در زمان لزوم درمان صحیح را اتخاذ کنید.
  محدودیت های حرکتی خود را بشناسید و حرکات را فقط در همان حد انجام دهید : پیش از شروع حرکات جدید یوگا، در مورد نیازقابلیت بدنی لازم برای آن حرکت پرس و جو کنید. ابتدا از میزان دشواری حرکات مطلع شوید. با مربی یا سایر افرادی که این نوع یوگا را انجام می دهند صحبت کنید تا مطمئن شوید که این حرکات برای شما مناسب می باشند.
  به تدریج پیش روید : به خاطر داشته باشید که با کسی در کلاس مسابقه نمی دهید. پیش ازانجام حرکات کششی پرفشار، اصول اولیه مانند تنفس صحیح و چگونگی حفظ تعادل را یادبگیرید.
  پیش از هرجلسه، ابتدا بدن خود را به خوبی گرم کنید : ماهیچه های خشک، احتمال آسیب دیدگی را افزایش می دهند.
  لباس مناسب به تن کنید : لباس هایی بپوشید که به شما اجازه دهند که بتوانید آزادانه حرکت کنید.
  سوال کنید : اگر متوجه یک تمرین نشدید، پیش از آنکه شخصا" آنرا امتحان کنید، یک بار دیگر سوال کنید.
  آبرسانی به بدن را فراموش نکنید : آبرسانی به بدن، بویژه اگر "یوگای داغ" را تمرین می کنید که میبایست در یک اتاق گرم و مرطوب انجام شود؛ بسیار اهمیت دارد.
  به هشدارهایی که بدنتان به شما می دهد، توجه کنید : قرار نیست که یوگا به شما آسیبی بزند. اگر در حین انجام حرکات درد احساس می کنید، حرکت را متوقف کنید. اگر درد همچنان ادامه داشت، به درمانگرتان مراجعه کنید. اگر احساس درد در قفسه ی سینه، احساس غش یا گرم شدن بیش از حد بدن، و سرگیجه داشتید، بلافاصله حرکات را متوقف کنید. اگر این احساسات پس از توقف نیز ادامه داشتند، حتما مراقبت پزشکی درخواست کنید.   

به اشتراک بگذارید