نکاتی درباره تزریق چربی جهت رفع چین و چروک پشت دست

شروع موضوع توسط admin ‏21/1/17 در انجمن تزریق ژل و چربی

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  یک متخصص جراحی پلاستیک کاهش حجم چربی در لایه‌های زیرین پوست کل بدن به خصوص پوست پشت دست را از جمله تغییرات ناشی از بالا رفتن سن دانست.
  با تزریق چربی و ایجاد حجم مجدد چربی در زیر پوست می‌توان این کمبود چربی را تا حدی برطرف کرد که چربی مورد نظر از نواحی دیگر بدن برداشته می‌شود.
  انجام این عمل به صورت انتقال بافت چربی از ناحیه‌ای به ناحیه دیگر از بدن است و اگر انتقال سلول‌های چربی به درستی انجام شود، بافت منتقل شده می‌تواند ادامه حیات دهد و تکثیر یابد.
  در صورت انجام تکنیک صحیح انتقال چربی، بخش عمده‌ای از آن باقی می‌ماند و اگر چهار تا شش ماه پس از جراحی، چربی تزریق شده ماندگاری داشته باشد، نشان دهنده خونرسانی، تغذیه مناسب و امکان ادامه حیات بافت چربی منتقل شده است.
  اگر فرد پس از مدتی تمایل به تزریق چربی بیشتری داشته باشد، عمل مجدد 6 تا 12 ماه بعد از عمل اول انجام می‌شود.
  انجام تزریق چربی به پشت دست در افراد مسن و میانسال که دچار شکنندگی و سالخوردگی پوست هستند، رایج‌تر است. این عمل در افرادی که به صورت مادرزادی دچار کمبود چربی در پشت دست هستند نیز قابل انجام است.
  جذب و آب شدن چربی منتقل شده، حالت نامنظم و پشته پشته شدن چربی در صورت تزریق نادرست چربی و گاهی اوقات ایجاد عفونت در پشت دست که اغلب نیز نادر است، از جمله پیامدهای عمل جراحی است.
  بیمار پس از جراحی باید برای مدتی دستکش فشارنده استفاده کند تا چربی را در محل نگه دارد و باعث انتشار منظم چربی در ناحیه پشت دست شود. همچنین برای پیشگیری از ورم بیمار باید تا مدتی دست خود را بالاتر از سطح قلب نگه دارد و از داروهایی که برای جلوگیری از عفونت و ورم توسط پزشک تجویز می‌شود به دقت استفاده کند.
  اغلب محدودیت خاصی برای انجام تزریق چربی به پشت دست وجود ندارد، اما در بعضی از بیماران مانند بیماران قلبی، دیابتی و مبتلایان به اختلالات عروقی و لنفی جراحی باید با دقت و ملاحظه بیشتری انجام شود تا عمل جراحی با عوامل آزار دهنده مواجه نشود.
   

به اشتراک بگذارید