مراقبت های ضروری بعد از تزریق چربی صورت و بدن

شروع موضوع توسط admin ‏18/1/17 در انجمن تزریق ژل و چربی

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  1. طی 24 الی 48 ساعت بعد از انجام تزریق چربی به خصوص در نواحی زیر چشم و لب ، از ژل یخ (که در آخرین ویزیت، نرس مطب در پک عمل تقدیم شما کرده است) هر ساعت به مدت 155 دقیقه استفاده کنید . این کار از بروز کبودی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند و در عین حال به دلیل خنک شدن ناحیه، سوخت و ساز سلولی چربی های تازه تزریق شده را کاهش داده و موجب روند بهتر پیوند و گرافت چربی می شود.

  2. طی سه شب اول پس از تزریق صورت از دو بالش زیر سر استفاده کنید (اینکار از بروز ورم اضافه تر جلوگیری می کند) و حتی الامکان در دو سمت خود بالش بگذارید که حین خواب عمیق ، روی صورت غلت نزنید.

  3. استحمام از روز دوم بعد از عمل بلامانع است ولی از تحت فشار قرار دادن و ماساژ دادن مناطق تزریق شده اکیداً خودداری فرمایید.

  4. درد مختصر نواحی تزریق شده به خصوص در حین لمس کاملا طبیعی است و با استراحت کردن و مصرف مسکن تجویز شده ، طی 7 الی 10 روز برطرف می شود.

  نکته مهم » قابل ذکر است که درد غیرعادی مناطق تزریق شده به همراه تورم و قرمزی می تواند نشانه عفونت موضع بوده که در صورت مشاهده علائم فوق در اولین فرصت با شماره تلفن های مطب تماس حاصل کنید.

  5. طی 3 الی 4 روز اول پس از تزریق صورت از خم کردن سر به مدت طولانی جهت انجام کارهای روزمره خودداری کنید.

  6. به دلیل پر خون بودن بافت نرم صورت، تورم و گاهی کبودی در مناطق تزریق شده مشاهده می شود که با استفاده از پک یخ طی دو روز اول و استراحت بیشتر نهایتا طی ده روز الی 2 هفته بهبود می یابد.

  7. آنتی بیوتیک و داروی ضد درد و تورم و ضد التهاب طبق دستور پزشک و در مدت تجویز شده مصرف گردد. (لطفا طبق صلاحدید شخصی، هیچ یک از داروهای تجویز شده را حذف یا اضافه مصرف نفرمایید)

  8. طی سه هفته اول بعد از تزریق از قرار گرفتن طولانی مدت در افتاب ، استفاده از فضاهای گرم (سونای خشک و بخار) و حمام های طولانی مدت اکیداً بپرهیزید. بعد از گذشت سه هفته و با پیوند گرفتن حراکثری چربی ها منعی برای موارد فوق وجود ندارد و به فعالیت های همیشگی خود می توانید ادامه دهید.

  9. انجام ورزش های سبک مانند شنا و پیاده روی آرام مانعی ندارد ولی طی سه هفته اول از انجام ورزش های سنگین تر که موجب تعریق می شود خودداری فرمایید .

  لازم به ذکر است که متقاضیانی بسیاری در بین ورزشکاران حرفه ای داشته ایم که پس از پایان دوره محدودیت تعریق، به فعالیت های سنگین ورزشی خود بدون هیچ نگرانی ادامه داده اند . خلاصه اینکه تزریق چربی به غیر از سه هفته اول ، هیچ محدودیتی برای کارهایی که قبلا انجام می دادید ایجاد نمی کند.

  10. در برخی موارد طی هفته اول پس از تزریق ف غیرقرینگی موقت در صورت دیده می شود که جای نگرانی نبوده و در نهایت دو طرف صورت مانند هم خواهند شد (این حالت موقت ناشی از تفاوت جذب تورم در دو نیمه بدن است و کاملا طبیعی بوده و نهایتاً با گذر زمان و صبوری متقاضی اصلاح می شود)

  11. در تزریق چربی صورت میزان جذب چربی در برخی مناطق نظیر خط خنده، لب ها و چانه بیشتر بوده (به علت متحرک بودن زیاد این نواحی ) و احتمال نیاز به تزریق مجدد در قالب رتوش در این مناطق وجود دارد. رتوش معمولاً از هفته هشتم به بعد قابل انجام است و در بعضی موارد بهتر است حتی دیرتر اقدام شود و همزمان با رتوش، نواقص احتمالی دیگر از جمله غیر قرینگی های احتمالی قابل اصلاح می باشد.

  12. به علت کاهش طبیعی حجم چربی تزریق شده ، باید بیش از حد نیاز در ناحیه مورد نظر تزریق انجام شود که همین امر به همراه تورم طبیعی ناشی از تزریق، موجب پر شدن و تپُل شدن بیش از حد ولی موقتی صورت می شود. عمده تورم مذکور طی سه هفته پس از تزریق کاهش می یابد ولی برای رسیدن به نتیجه نهایی لازم است تا هشت هفته صبر کنید . معمولا جذب چربی از هفته ششم به بعد کاهش می یابد.


  13. اگر تزریق چربی در دست ها انجام شده باشد، از انجام کارهای غیرضروری طی دو هفته اول پس از تزریق (زمان پیوند گرفتن چربی) خودداری کنید. هرچه میزان حرکت عضلات بین انگشتی کمتر باشد میزان ماندگاری چربی بیشتر خواهد بود.

  14. بعد از تزریق چربی های بدن نیز طی 48 ساعت اول به طور مرتب از ژل یخ در مناطق تزریق استفاده کنید.


  پک یخ (Ice Pack)
  لزوم استفاده از ژل یا پک یخ این است که با خنک کردن ناحیه تزریق ، از تورم بیش از حد و نتیجتاً فشار به سلول های چربی جلوگیری کرده و با کاهش متابولیسم و سوخت و ساز سلول های ناحیه ، به پیوند و گرافت بیشتر سلول های چربی تازه تزریق شده کمک فراوانی می کند.

  15. در صورتی که تزریق چربی در ساق و مچ پا و ران انجام شده باشد از پیاده روی ساده و تردمیل طی دو هفته اول بپرهیزید.

  16. از تحت فشار قرار دادن و ماساژ دادن منطقه تزریق شده به مدت سه هفته خودداری کنید.

  به طور مثال اگر تزریق در ناحیه باسن انجام شده باشد، حین استراحت به پهلوها و یا شکم بخوابید و یا با قرار دادن دو بالش (یکی زیر کمر و دیگری پایین ران) از اصطکاک طولانی مدت منطقه تزریقی با دشک جلوگیری کنید.

  17. در تزریق چربی ناحیه ساق و به خصوص مچ پا ، در صورت استراحت نکردن و با ایستادن های طولانی مدت کمی افزایش تورم در ناحیه تزریق شده مشاهده می شود که حتی گاه تا 66 ماه ادامه دارد و به تدریج بهبود می یابد.

  این عارضه با قراردادن یک بالش زیر پا حین استراحت و خودداری از سرپا ایستادن های زیاد و آویزان بودن پا در حین نشستن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
   

به اشتراک بگذارید