لیپوساکشن

شروع موضوع توسط admin ‏21/1/17 در انجمن تزریق ژل و چربی

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  لیپوساکشن یعنی کشیدن چربیهای نامطلوب توسط دستگاه مکنده و این از طریق سوراخ های کوچک و با استفاده از کانولاهای کوچک و بدون برش جراحی انجام میشود.در این روش چربی از محل های ناخواسته مثل شکم ،ران،باسن ،بغل پا،زانو،چانه ،گونه و گردن برداشته می شود.اکنون روش های جدیدی طی دهه اخیر ابداع شده اند که نتایج این عمل را به طور چشمگیری بهبود بخشیده است.البته لیپوساکشن هرگز جایگزین ورزش و رژیم نمی شود اما در داخل بدن ما نقاطی وجود دارند که چربی آن با ورزش و رژیم از بین نمیروند مانند پهلوها ، کناره خارجی ران ها ،بازو و ...در این موارد تنها را لیپوساکشن است.
  چربیهای سطح بدن از دولایه عمقی و سطحی تشکیل شده اند.اتفاقی که در لیپوساکشن رخ میدهد برداشتن چربی های لایه عمقی است.وچربی لایه سطحی نباید دستکاری شود.اگر این نکته رعایت نگردد باعث بروز ناهمواری می شود .
  پزشكان متخصص پوستی كه در لیپوساكشن مهارت دارند این عمل را با (tumescent) بصورت بی حسی موضعی در مطب ویا كلینیك انجام می دهند وچون در عمل لیپوساكشن شكم بیمارباز نمی شود وفقط از یك یا دو سوراخ چربی ها خارج می شوند خطرات جدی بدنبال ندارد .
  هر فردی كاندید مناسبی برای لیپوساكشن نیست واین عمل جایگزین مناسبی برای رژیم ویا تحریك بدن نمی باشد .

  یك كاندید مناسب برای لیپو ساكشن است كه :
  1. بیش از 18 سال سن داشته باشد
  2. از سلامت عمومی بهره مند باشد
  3. رژیم غذایی وفعالیت بدنی بكار برده 5تا10 كیلوی آخر اضافه وزن در بعضی از قسمتهای ذخیره ای بدن باقی مانده باشد (مثل شكم ،پهلو ها ،ران و...)
  در مورد شكم در صورتی كه پوست آن بر اثر زایمانهای مكرر دچار افتادگی زیادی باشد جراحی به لیپوساكشن ارحج است . همچنین در افراد مسن كه پوست الا ستیسته كمتری دارد معمولا كاهش چربی زیر پوست بعد از عمل لیپوساكشن منجربه شلی وافتادگی پوست در آن ناحیه می شود .چونكه پوست نمی تواند خود را جمع كند وبحالت اول بگردد . دراین موارد می توان از لیپولیزر كمك گرفت .
  عوارض دیگر لیپو ساكشن بجز آمبولی چربی معمولا جزئی وخفیف است ، هرچند كه می تواند ناراحت كننده وحتی درد ناك باشد .
  خون مردگی ،كبودی ،تورم ،درد، بیحسی ومحدودیت حركت همه موقتی بوده وطی چند روز تا چند هفته از بین می رود .
  پوشیدن گن ویا بانداژ فشاری روی محل عمل تا 4 هفته به منظور كاهش ورم ودرد پس از عمل الزامی است .كه این عمل خود در فضول گرم سال ممكن است كمی برای بیمار ناراحت كننده باشد
  از عوارض دیگر لیپو ساكشن نا صافی وناهمواری پوست است كه این عارضه معمولا بدلیل اینست كه كانولا درمعرض دید جراح نیست وگاهی اوقات بعضی نقاط چربی آن بیشتر كشیده می شود
   

به اشتراک بگذارید