فواید شکلات در سلامت مغز

شروع موضوع توسط admin ‏7/1/20 در انجمن مراقبت از مغز

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  شکلات و حالات روحی روانی :
  نشان داده شده شکلات افسردگی و اضطراب را بهبود می بخشد و به افزایش احساسات آرام و خرسندی کمک می کند. اعتقاد بر این است که فلاونول ،متیل اکسانتین ها هر دو در بهبود حالت نقش ایفا می کنند. در مطالعه ای دیگر، افراد سالم پس از مصرف یک نوشیدنی شکلاتی که روزانه حاوی مقدار زیادی پلی فنول هستند احساس آرامش و رضایت کردند. از طرف دیگر کسانی که نوشیدنی های را مصرف می کنند که پلی فنول ندارد هیچ تغییری در حالت خود تجربه نمی کنند. همچنین در مقایسه با شکلات بدون پلی فنول ، شکلات با پلی فنول بالا نیز برای بهبود افسردگی و اضطراب و نیز سایر نشانه ها در افرادی با سندروم خستگی مزمن در یک مطالعه دیگر نشان داده شده است.

  شادی بیشتر و جلوگیری از افسردگی:
  شکلات تیره حاوی فنتیل آمین است این ماده شیمیایی وقتی فرد عاشق می شود، در مغز تولید می شود درست است که شکلات تیره می تواند افراد را خوشحال کند، و دلیل آن را می توان از طریق علم توضیح داد. مطالعه ۱۹۹۶ نشان می دهد که شکلات باعث ترشح اندورفین در مغز شده و باعث می شود افراد احساس خوشحالی و رضایت کنند. ماده شیمیایی دیگر انتقال دهنده عصبی سروتونین است که احساس خوشحالی را ایجاد می کند. مقدار سروتونین کم به افسردگی و اضطراب نسبت داده می شود. طبق گفته ، خوردن شکلات تیره می تواند باعث افزایش سطح سروتونین و جلوگیری از افسردگی شود.

  چگونه مغز فواید شکلات را دریافت می کند؟
  بهره وری از مغز و تاثیرات تقویت روحیه ، با انتخاب یک شکلات تیره و یا پودر کاکائو خوب است که به طور مرتب با مقادیر متوسط مصرف می شود. محصولات مختلف کاکائو و شکلات می تواند مقادیر بسیار متفاوتی از فلانول ها و متیل اکسانتین هابسته به فرآیند تولید و محتوای کاکائو داشته باشد.
  شکلات تیره با درصد بالایی از کاکائو - ۷۰ درصد یا بیشتر - مقدار زیادی از این فیتوشیمیایی مفید را دارد. از طرف دیگر، شکلات که حاوی کاکائو کمی است ارزش درمانی کمتری دارد. شما بیشتر در مورد نحوه انتخاب شکلات مناسب دقت کنید.

  فواید شکلات و تاثیر باورنکردنی آن روی بدن
  کاکائو، یکی از خوشمزه ترین خوراکی ها ی شیرین بین تمام گروه های سنی است. اما به شرطی که این خوراکی تلخ باشد بنابراین هرچقدر کاکائویی که در دسترس شماست، تلخ تر باشد، یعنی میزان شکر آن کمتر و درصد کاکائویش بیشتر است. این شیرین پرخاصیت علاوه بر سلامت مغز اثرات مثبت دیگری را روی اعضاب دیگر بدن نیز دارد که شامل:
  از پوکی استخوان پیشگیری کرده و سرعت پیشرفت آن را کاهش می دهد.
  به سالم نگه داشتن قلب و کاهش کلسترول بد خون کمک می کند.
  خاصیت کاهش فشار خون و تسهیل گردش خون دارند.
  یکی از اثرات ثابت شده شکلات احساس نشاط و رفع خستگی است.
   

به اشتراک بگذارید