عوارض تزریق ژل به صورت

شروع موضوع توسط admin ‏21/1/17 در انجمن تزریق ژل و چربی

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  روش‌های زیادی برای از بین بردن یا کم کردن چین و چروک‌های ناشی از پیری وجود دارد و یکی از این روش‌ها استفاده از ژل‌های مصنوعی یا چربی‌هاست که می‌تواند علاوه بر پر کردن چروک، اثرات دیگری هم داشته باشند
  خانم‌هایی هستند که دوست دارند درباره انواع جراحی‌های زیبایی، اطلاعات بیشتری داشته باشند و عوارض هر کدام را بشناسند و بدانند هرکدام چه خطراتی دارند و آیا واقعا چنین عمل‌هایی توصیه می‌شوند یا نه. خانم‌های بسیاری هستند که به دلیل افزایش سن درناحیه گونه وکنار چشم و خط خنده دچار چروک‌هایی شده‌اند یا دوست دارند حجم لب‌های‌شان را افزایش دهند.
  شایع‌‌ترین روش حجیم‌سازی،‌ این روزها تزریق ژل یا چربی است. این در حالی است که متخصصان پوست و مو تاکید فراوانی بر عوارض ناشی از تزریق ژل‌‌های غیراستاندارد به وسیله افراد غیرمتخصص دارند. در اینجا دکتر امیرهوشنگ احسانی شما را با این عوارض آشنا می‌کند.

  ● چربی را باید چند وقت به چندوقت تجدید کرد؟
  چربی را باید ۶ تا ۹ ما ه بعد از نخستین تزریق تجدید کرد اما باز هم نیاز به تکرار دارد و زمان این تکرار ۲ سال بعد است و دوباره هر ۲سال باید تکرار می‌شود، ولی باید بدانید هربار که چربی تزریق می‌شود معمولا ۰۲ درصد پایه آن باقی می‌ماند حتی اگر چربی کاملا آب هم شود باز هم حدود ۵۱ درصد پایه آن باقی می‌ماند.
  ● چه ژلی دوام بیشتری دارد؟
  اما اگر بخواهیم در مورد تزریق ژل‌های نیمه موقت توضیح بدهیم باید بگوییم که فقط چند نوع از آن‌ها تائید شده هستند مثلا یک نوع تائید شده آن، کلسیم هیدروکسی آپاتید است که بین ۲ تا ۳ سال ماندگاری دارد و باید به‌طور عمقی تزریق شود. این نوع، ژل بسیار خوبی است و مثل ژل‌های دیگر چند روز اول کبودی وکمی تورم در اطراف محل تزریق دیدهمی‌شود.
  نکته - ژل را باید حتما متخصص پوست تزریق کند بنابراین قبل از عمل حتما با متخصص مشورت کنید.

  ● ژل‌ها چه عوارضی دارند؟
  هیالورونیک اسید، ماده‌ای است به صورت طبیعی در پوست یافت می‌شود ولی باافزایش سن، میزان آن در پوست کاهش می‌یابد. با تزریق ژل، این ماده را وارد پوست می‌کنند تا بتوانند عمق چین به‌وجود آمده روی پوست را کم کنند، البته همان طور که گفتیم این ژل ۶ تا ۵۱ ماه بعد، تجزیه و جذب پوست می‌شود و از بین می‌رود.تجربه نشان داده است واکنش بدن به ژل بسیار کم است به‌خصوص اگر از ژل‌های استاندارد استفاده شود تنها ممکن است بعد از تزریق ژل دچار کبودی و کمی تورم بشود که معمولا در چند روز برطرف می‌شود و می‌توان گفت ممکن است در بعضی افراد این اتفاق اصلا رخ ندهد. برای از بین بردن این کبودی‌ها می‌توانید از آناناس، قرص‌های ویتامین C، کمپرس سرد در اوایل و بعد کمپرس گرم استفاده کنید.

  ● بزرگ‌ترین مشکل تزریق چربی چیست؟
  وقتی می‌خواهید ژلی را تزریق کنید باید حتما توجه کنید روی بسته‌بندی ژل تائید FDA وجود داشته باشد و برچسب تائید وزارت بهداشت روی آن باشد، این نوع ژل‌ها قابل اطمینان و مناسب هستند ولی به واسطه کیفیت‌شان قیمت نسبتا بالاتری دارند هر چند گاهی ژل‌هایی تقلبی و غیراستاندارد وارد می‌شود و چون طرفداران بسیاری دارند با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رسند؛ من به‌عنوان یک متخصص اصلا این نوع ژل‌ها را توصیه نمی‌کنم چون عوارض بسیاری دارند؛ ما نمی‌دانیم مواد درون این ژل‌ها چیست، طرز تهیه آن را نمی‌دانیم در نتیجه اثرات آن روی پوست ناشناخته است. شما می‌توانید قبل از تزریق با جست‌وجویی در اینترنت و راهنمایی پزشک‌تان مارک‌های معروف ژل را شناسایی کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری این عمل را انجام دهید، باید توجه داشته باشید فقط چند نوع از ژل‌ها مورد تائید وزارت بهداشت و دارای برچسب هستند.

  ● چه زمانی ژل گلوله گلوله می‌شود؟
  تکنیک تزریق بسیار مهم است. گاهی ممکن است به دلیل تکنیک نادرست تزریق ژل گلوله گلوله شود.درصورتی که اگر تزریق درست انجام شود احتمال آن بسیار کم می‌شود. همچنین اگر این تزریق به درستی انجام نشود مثلا محل سوراخ تزریق را خیلی پاره کنند، احتمال دارد که مثلا روی لب جای سوزن‌ها باقی بماند ولی اگر تزریق درست انجام شود جای سوزن‌ها ۴ تا ۵ روز باقی می‌ماند و بعد از بین می‌رود.ژل را باید حتما متخصص پوست تزریق کندو قبل از عمل حتما با متخصص مشورت کنید. تا در شما انتظار واقعی ایجاد شود، گاهی بعضی افراد به‌دلیل انتظار بیش از حد از نتیجه عمل، اصلا راضی نمی‌شوند، افراد باید بدانند که قرار نیست بعد از تزریق ژل چهره‌شان آنها به کلی تغییر کند.

  ● چربی کم ضررتر است یا ژل؟
  چربی چون از بدن فرد است قطعا بدن هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد. در نتیجه قطعاچربی عوارض کمتری دارد اما چربی به هر حال استخراج می‌خواهد، یعنی باید چربی را از بدن گرفت.
  بنابراین جراحی بزرگ‌تری دارد و هزینه آن نیز بیشتر می‌شود. درصورتی که ژل تنها یک ماده آماده است که به نقطه مورد نظر تزریق می‌شود پس می‌توان گفت، چربی عوارض کمتری دارد ولی تزریق آن دردسر بیشتری دارد.
   

به اشتراک بگذارید