علل به وجود آمدن دانه های سفید زیر چشم چیست؟

شروع موضوع توسط admin ‏3/1/17 در انجمن مرکز تخصصی پوست

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  هر چند این دانه‌ها هیچ نوع مشکل خاصی برای فرد ایجاد نمی‌کنند، اما به این دلیل که هیچ راهی برای پوشاندن آنها وجود ندارد، از نظر زیبایی، خاطر خیلی از مبتلایان را آزرده می‌کند. پس با این دانه‌های سفید چه کنیم؟

  انواع دانه های پوستی
  این دانه‌ها دو نوع هستند:


  ۱- نوع اول ضایعاتی هستند که «میلیا» نام دارند و به صورت برجستگی ریز یا سرسوزنی سفید، گاهی در تمام بدن و بیشتر دور چشم به وجود می‌آیند. «میلیا» به دلیل بسته شدن منافذ عرق روی پوست ایجاد می‌شود، البته ژنتیک هم در ایجاد آن موثر است.

  ۲- نوع دوم «سیرنگوما» است که به صورت برجستگی‌های ۱ تا ۳ میلی‌متری همرنگ پوست است و به دلیل بسته شدن مجاری غدد عرق ایجاد می‌شود. اما باید نوع دوم را جدی گرفت، زیرا گاهی دانه‌ها به یکدیگر ملحق و به مرور زمان بیشتر و بزرگ‌تر می‌شوند.

  درمان دانه های پوستی

  نور آفتاب در تشدید دانه‌های سفید زیر چشم نقش مهمی دارد. قبل از اینکه گرفتار این دانه‌ها شوید، از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.

  اما اگر میلیا یا همان دانه‌های سفید را مشاهده کردید، نگران نشوید، چون با استفاده از کرم لایه‌بردار از بین می‌رود، البته نه کرم‌های لایه‌بردار قوی، چون ممکن است به آن حساس باشید و پوست دور چشمتان آسیب ببیند و قرمز شود.

  از آنجا که دانه‌های همرنگ پوست (سیرنگوما) دور چشم احتمال عود دارند، باید آنها را جدی‌ گرفت و می توان برای پیشگیری از جمع شدن آنها روی هم، از روش لیزر استفاده کرد.   
  sahar از این پست تشکر کرده است.
 2. sahar

  sahar New Member

  سلام میشه میلیا را مثل خال با دستگاه سوزاندو برداشت؟ من لیزرکردم نرفت!
   
 3. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  سلام
  این موضوع احتیاج به بررسی بیشتر و معاینه دقیق از طرف متخصصین پوست دارد. پیشنهاد میگردد مراجعه حضوری به پزشک متخصص داشته باشید
   

به اشتراک بگذارید