علت کاهش وزن در ماه های اول بارداری

شروع موضوع توسط admin ‏3/1/17 در انجمن بارداری و زایمان

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  چرا در ماه های اول بارداری دچار کاهش وزن شدم ؟ آیا کاهش وزن در ماه های اول حاملگی خطرناک است ؟ کاهش وزن در بارداری باعث سقط جنین می شود ؟ این ها سوالاتی می باشد که خانم های باردار درباره کاهش وزن می پرسند با ما باشید با علت کاهش وزن در ماههای اول بارداری .

  داشتن تغذیه مناسب در زمان بارداری بسیار حائز اهمیت است، وجود حالت تهوع در ۳ ماه اول دوران بارداری طبیعی است و حتی ممکن است این افراد به علت این عارضه ۱تا ۲ کیلو کاهش وزن نیز داشته باشند.

  زنان ممکن است در اوایل دوران بارداری خود دچار کاهش اشتها، حالت تهوع و استفراغ شوند، بنابراین وجود این حالات در آنها می‌تواند موجب کاهش وزن شان شود.

  کاهش وزن در هفته‌های آخر بارداری طبیعی نیست و نیاز به بررسی پزشک متخصص دارد، پس از گذشت دوران اوایل بارداری وزن این افراد به صورت تدریجی افزایش می‌یابد اما امکان تشدید حالت تهوع در هنگام گرسنگی افراد در میان وعده‌های مختلف غذایی وجود دارد بنابراین این زنان نباید وعده‌های غذایی طولانی مدت داشته باشند.
  کیفیت مواد غذایی که زنان در دوران بارداری مصرف می‌کنند بسیار حائز اهمیت است بنابراین کیفیت غذاهای مصرفی مهم تر از کمیت آنها است.

  [​IMG]
   
  آخرین ویرایش: ‏17/10/17

به اشتراک بگذارید