این خوراکی ها را هرچقدر بخورید چاق نمی شوید

شروع موضوع توسط admin ‏14/1/20 در انجمن چاقی ، افزایش وزن

 1. admin

  admin Administrator عضو کادر مدیریت

  [​IMG]


  کرفس:
  ______________
  تقریبا 95 درصد از کرفس را آب تشکیل می دهد. البته این بدان معنا نیست که کرفس مزایای بهداشتی قابل توجهی ندارد. کرفس حاوی پتاسیم، فولات، فیبر است و 30 درصد از میزان نیاز روزانه به ویتامین کا را برطرف می کند. مصرف کرفس در یک وعده تنها 6 کالری دارد.

  کلم پیچ:
  ______________
  یک فنجان کلم خام تنها 33 کالری دارد و شامل سه گرم پروتئین و دو و نیم گرم فیبر در هر وعده است. کلم پیچ یکی از معدود غذاهایی است که مانند ماهی اسیدهای چرب امگا 3 دارد.

  بلوبری:
  ______________

  این میوه محتوای آنتی اکسیدانی دارد و آنتی اکسیدانش بیشتر از هر میوه دیگر است. یک فنجان زغال اخته تنها 85 کالری دارد.

  خیار:
  ______________
  در هر وعده تنها 16 کالری دارد و دانه ها و پوستش حاوی بیشتری ارزش غذایی است. ویتامین آ موجود در خیار به عنوان یک بتاکاروتن از سلامت چشم ها محافظت می کند.

  گوجه فرنگی ها:
  ______________
  بهترین منبع لیکوپن است؛ کاروتینوئیدی که به مبارزه با بیماری های مزمن کمک می کند. گوجه فرنگی به غیر از لیکوپن حاوی ویتامین های ث، آ و ب 2 است ضمن این که منبع غنی از فولات، پتاسیم و فیبر نیز محسوب می شود. یک عدد گوجه فرنگی متوسط تنها 25 کالری دارد.

  گریپ فروت:
  ______________
  اضافه کردن این میوه به رژیم غذایی خود راهی برای کاهش وزن است. گریپ فروت سرشار از فیبر بوده و منجر به تنظیم سطح قند خون و احساس سیری طولانی مدت می شود. نیمی از یک گریپ فروت تنها 50 کالری دارد. ویتامین ث موجود در گریپ فروت منجر به مبارزه با بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله سرطان ها و بیماری های قلبی می شود. گریپ فروت همچنین می تواند تاثیر شگرفی در کاهش کلسترول و بهبود سلامت دستگاه گوارش داشته باشد. فولات موجود در این میوه آن را یک میان وعده ایده آل برای زنان باردار کرده است.

  کلم بروکلی:
  ______________
  این سبزی فوق العاده، منبع سولفورافان است و به از بین بردن مواد شیمیایی سرطان زا در بدن کمک می کند. این سبزی حاوی ویتامین های کا، ای، آ و ث است و یک وعده بخار پز آن تقریبا 20 درصد نیاز روزانه به فیبر را برطرف می کند ضمن این که تنها 31 کالری دارد.

  طالبی:
  ______________
  بتاکاروتن موجود در آن شکلی از ویتامین آ برای افزایش سلامت چشم است. یک فنجان طالبی تنها 55 کالری دارد.

  گل کلم:
  ______________

  شامل آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی گیاهی برای مبارزه با بیماری های مزمن است و منبع غنی از فولات، فیبر و ویتامین های ث و کا محسوب می شود. گل کلم در هر وعده تنها 25 کالری دارد.

  تمشک ها:
  ______________
  فواید سلامتی تمشک فوق العاده است و مانند دیگر انواع توت ها منبع غنی از ویتامین ث و آنتی اکسیدان های شناخته شده به عنوان بیوفلاونوئید محسوب می شود. یک فنجان تمشک تنها 62 کالری دارد.

  توت فرنگی:
  ______________
  سرشار از پلی فنول ها و منبع غنی از پتاسیم و فیبر محسوب می شود. یک فنجان از این میوه تنها 50 کالری دارد.
   

به اشتراک بگذارید